KOUZLO HLINÍKOVÉHO SYSTÉMU

19.7.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kov | Komentářů 0 |

Z hliníkových profilů lze vyrábět nejen okna a dveře, ale i zimní zahrady, zábradlí, posuvné konstrukce a fasádní stěny. Hlavní předností konstrukcí vyrobených z hliníkových profilů je jejich životnost, která je prakticky neomezená.

Hliníkové systémy na výrobu oken a dveří se používají ve stavebnictví již několik desítek let. Hlavním důvodem jejich stále většího rozšíření je jejich lehkost, stálost vůči povětrnostním vlivům, poměrně vysokou pevnost a snadnost zpracování. Jsou zde i vynikající možnosti povrchové úpravy a velký barevný sortiment. Na barevnou povrchovou úpravu profilů a dílů kování můžete přitom dostat záruku 10 i více let. Barevnost konstrukcí je podle průmyslového standardu v celém rozsahu RAL, a to v lesklých i matných odstínech. Možná je i imitace desítky dřevěných povrchů, eloxu a metalických barev.

 

Výborná izolace
 


Hliníkové systémy mají také zajímavé tepelně izolační vlastnosti. Pro interiéry se používají systémy bez přerušení tepelného mostu, pro venkovní pak systémy s přerušeným tepelným mostem. To znamená, že se skládají ze dvou částí spojených vysoce kvalitním izolátorem (polyamidem se skelným vláknem), který výrazně omezuje prostup tepla. Ve spojení s izolačním dvojsklem umožňují takto vyrobené systémy šetřit energii potřebnou k vytápění staveb. Technologie přerušení tepelného mostu umožňuje navíc zvolit i dvojbarevné provedení, kde jiný odstín povrchové úpravy je použit na venkovní a jiný na vnitřní straně profilů.

 

Brány světla
 


Okna a dveře doposud tvořily nejslabší místo v tepelné obálce budov. Klasická otvíratelná okna se používají v omezené míře, protože otvíravě výklopné okno zajistí běžnou ventilační funkci okna ve stabilizované poloze. Nejběžnějším typem oken vyrobených z hliníkových profilů je typ otvíratelněvýklopný doplněný o noční ventilaci. Dalším, často používaným typem je dvoukřídlé okno, kde jedna polovina je otvíravě výklopná a druhá otvíravá. Velmi často bývá součástí okenní konstrukce i hliníkový parapet ve stejném barevném provedení jako okno. Dalším možným doplňkem je ochranná síť proti létajícímu hmyzu. Řádně provedené těsnící vchodové dveře mají pro tepelné ztráty objektu, díky zamezení komínového efektu v budově, minimálně stejný význam jako okna. Dveře vyrábí firma ALUCON PLUS s. r. o. v provedení jednokřídlovém nebo dvoukřídlovém a to jak otvíravé dovnitř, tak i ven. Dveře lze vyrobit s prahem, který je rozměrově vhodný pro bezbariérové vstupy a zároveň umožní velmi dobré utěsnění prostoru, tak i s dveřním kartáčem a bez prahové. V poslední době se při stavbách RD využívají i dveře posuvné s většími prosklenými plochami, které prosvětlují celé plochy těchto staveb.

 

Zahrada po celý rok
 


Hliníkové zimní zahrady jsou z převážné části používány tam, kde je požadavek na větší komfort a stabilitu dané konstrukce. Ta včetně zasklení a zastínění tvoří jeden celek, který musí splňovat mnoho funkcí zároveň. Každá zimní zahrada je unikát, který je sestaven ze systémových prvků podle požadavků zákazníka a doporučení architekta. Hlavním prvkem každé zimní zahrady je sklo. Díky němu získáváme v zimní zahradě pocit, že sedíme uprostřed volné přírody i v době, kdy počasí pobytu venku příliš nepřeje. Firma ALUCON PLUS s.r.o. používá na výplň střešní konstrukce zimních zahrad izolační bezpečnostní dvojsklo nebo komůrkový polykarbonát. Stěny jsou pak většinou vyrobeny z profilů okenních systémů, popřípadě z profilů systémů posuvných dveří.

Zdroj: ALUCON PLUS s. r. o.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek KOUZLO HLINÍKOVÉHO SYSTÉMU zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo