První krém na dřevo Aidol Holzschutz –Creme

14.8.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Dřevo | Komentářů 0 |

Remmers CZ s.r.o. – dceřinná společnost německého koncernu uvádí na český trh světovou novinku Aidol Holzschutz–Creme. Je to první a jedinečná lazura na dřevo na bázi krému, který proniká hluboko do dřeva a může tím zcela a dokonale rozvinout své ochranné schopnosti.

Jedná se o lazuru, která není ani slabovrstvá, ani středně vrstvá, ani silnovrstvá ba dokonce ani gelová. Je to lazura, jejíž konzistence je krémovitá. Pro vaši jasnější představu ji můžeme přirovnat ke krému na boty v tubě, tak jak jej známe téměř všichni. Výrobek obsahuje speciální olejové emulze a je vhodný především pro nátěry dřevěných venkovních dílců, jako jsou například ploty, střešní podhledy, zahradní nábytek, pergoly, přístřešky pro auta apod., které získají brilantní lazurový vzhled.

Unikátní vlastnosti


V unikátním přípravku se spojují všechny přednosti různých typů lazur. Mezi výhody patří velmi snadná aplikace a zpracování nevyžadující odborné znalosti, dokonalá samorozlévací schopnost, neskapávání krému, a tím zajištění důkladného proniknutí do dřeva. Nemusíte se obávat natírat například podhledy s tím, že pokapete vaši novou dlažbu kolem chaty či domu. Krém vážně nestéká. Můžete aplikovat na nové ale i již dříve natírané povrchy opatřené jakoukoliv lazurou, samozřejmě podobného odstínu. Zatímco mnohé lazury musíme nanášet až ve třech vrstvách, použitím Aidol Holzschutz- Creme můžeme v ideálním případě zajistit kompletní ochranu dřeva jediným nátěrem. Proniká totiž hluboko do dřeva a může tak zcela rozvinout své ochranné schopnosti. Byla již zaznamenána hloubka penetrace u bělového dřeva borovice až do 7 mm.

Gelové lazury jsou minulost


Tixotropní vlastnosti běžných gelovitých lazur se nastavují prostřednictvím pojiv.To znamená, že materiál při nanášení štětcem smykovou silou na povrchu dřeva krátkodobě zkapalní, rozlije se a poté opět získá původní viskozitu. Gelovité lazury se proto na penetraci dřeva nehodí. Aidol Holzschutz- Creme se naproti tomu nanáší na dřevo v krémovité formě, rozlévá se v rámci samorozlivu či zkapalňování a během takto vzniklé kontaktní doby může dostatečně hluboko proniknout do dřeva. Údržbové intervaly Aidol Holzschutz- Creme záleží na množství naneseného přípravku, klimatických podmínkách a barevném odstínu. Pohybují se v rozmezí od 3 do 10 let v závislosti na odstínu a umístění natřené plochy. Samozřejmě je rozdíl mezi natřeným podhledem nebo plotem.

Výborný na práci


Výrobek má dokonalou konzistenci, a proto při jeho aplikaci nedochází ke znečišťování okolí jako je to běžné u klasických lazur. Stačí zmínit jen ošetřování zahradního nábytku s velmi členitým povrchem. Dokonce i na ohoblovaném a tvrdém dřevě lze v případě potřeby nanést pouze jeden nátěr a výsledek práce je pak hotov v jednom dni. Aidol Holzschutz-Creme již obsahuje látky chránící dřevo proti zamodrání, řasám, vlhkosti a působení UV záření. Výrobek se neodlupuje, netrhá a nepotřebuje přebroušení. Nanášíme jej běžným štětcem na lazury. Množství nanášeného výrobku má ovšem své meze. Jestliže například na ohoblované dřevo nanesete v jednom postupu přes 200 ml/m2, je předem jasné, že materiál při dělení fází začne stékat. Doporučujeme proto systematické roztírání materiálu. Vhodné nanášecí množství je dosaženo přibližně tehdy, jestliže má čerstvě nanesený Aidol Holzschutz-Creme na povrchu dřeva vzhled krycího nátěru. U renovačních nátěrů na zvětralých lazurách s otevřenými póry se může v důsledku již existujícího nasycení podkladu nanášet menší množství. Naneseme-li na svislých plochách např. 150 – 200 ml/m2, vytvoří se na spodní straně dřeva odkapávací hrana. Tento nahromaděný materiál můžeme snadno setřít štětcem a použít při dalším zpracování. Zručný řemeslník proto okolní plochy nemusí nutně zakrývat.

Lze i stříkat


Můžeme použít i stříkací pistoli. Aidol Holzschutz-Creme dosahuje pomocí stříkacích postupů “airless“ nebo „airmix“ velmi dobrého rozstřiku. Při zpracování materiálu je třeba dosáhnout tlaku zhruba 90 – 100 barů. Nedoporučujeme přitom zpracování pomocí pistole s pohárkem.Při postupu „airmix“ stačí dosáhnout tlaku vzduchu v hodnotách 2,0 – 2,5 barů. Velikost trysky doporučujeme průměr 0,28 mm. Nanášená množství jsou stejná jako při nátěru.

Něco o barvě


Výrobek je k dispozici v šesti barevných odstínech – světlý dub, borovice, pinie/modřín, ořech, teak a mahagon. Kvůli vodoodpudivým účinkům jsme zařadili do programu i bezbarvou variantu, která může sloužit jako ochranná základová barva a je určena pro stavební dílce, které nejsou vystavené přímým klimatickým vlivům (např. střešní podhledy). Je vhodná jako základní nátěr pro přípravné nasycení podkladu a po nanesení barevného krému vytvoří rovnoměrný lazurový vzhled na povrchu (v případě různě nasákavého dřeva).

Brání i hnilobě


Aidol Holzschutz-Creme byl vybaven osvědčenou kombinací účinných látek IPBC a propiconazolu (podobně jako Aidol HK-Lasur), které dřevo brání proti škůdcům. Ve své současné podobě je tedy výrobek účinný rovněž proti dřevokazným houbám (hnilobě).

Výrobek je možno zakoupit v balení 0,75 l, 2,5 l a 5 l ve specializovaných prodejnách, jejichž seznam naleznete na serveru www.remmers.cz nebo přímo v sídle společnosti Remmers. Bližší informace na telefonním čísle + 420 323 603 178 nebo emailem na: [email protected].Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek První krém na dřevo Aidol Holzschutz –Creme zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »