Keramika ve stylu dřeva a kamene

13.3.2009 | Alena Müllerová | Kámen | Komentářů 0 |

Dřevo s unikátním leštěným a zajímavým metalickým povrchem v téměř kosmickém designu, obklad s typicky „dřevěnou“ kresbou a formátem klasického prkna, dlažba v podobě rustikálního ostařeného materiálu připomínajícího třeba korkové vinné zátky…

Keramika ve stylu dřeva a kamene - foto, Hyperbydleni.cz
 

…tak vypadají novinky české provenience, které určitě potěší i ty, kdo  při vybavování svých interiérů sice preferují motivy dřeva, avšak zároveň chtějí využít předností keramických materiálů. Současné výrobní technologie totiž dovolují produkci dlažby a obkladů inspirovaných přírodou v imitacích tak propracovaných, že si na první pohled nezadají s originálem. Bonusem jsou přátelské rozměry umožňující vzájemné kombinování.   
 

Pro ctitele vína (Chateau)

Zdrojem základních designových prvků této keramické série je svět velkých vín, jejichž vznik je neodmyslitelně spojen se zráním v dubových sudech. Základní dlaždice v protáhlých obdélníkových formátech připomínají rustikální zestařené dřevo, jistým způsobem mohou připomínat i materiál na vinné krokové zátky. Pro efektní dekoraci sáhli designéři po jménech šesti významných vinařských oblastí Francie. Bordeaux, Burgundsko, Champagne, Cotes du Rhone, Alsasko či Chateauneuf du Pape… Za náhodnou rozhodně nelze považovat ani volbu barevnice: hnědá, béžová a bílá dávají vyniknout lesklému, jemně reliéfnímu patinovanému povrchu na matném základu. Netradiční, vzájemně kombinovatelné formáty 44,5x14,7 cm a 44,5x10,9 cm dovolují variabilitu a kreativitu při výběru finální skladby: lze je pokládat nejen v parketové a cihlové skladbě, ale také v různých obměnách. Kalibrace navíc umožňuje také pokládku s minimální spárou. Další efekt se nabízí při kombinaci přirozeného dřevěného dekoru s dlažbou ve stylu klasických pálených cihel, výsledek bude dokonalým dokreslením atmosféry vinného sklepa ve stylové restauraci, v letním sídle, na chatě nebo na chalupě. Dlažba však dokonale splní svůj účel i jako neobvyklý a zajímavý prvek dotvářející celkový interiér chodby nebo kuchyně.  
 

Keramika ve stylu dřeva a kamene - foto, Hyperbydleni.cz

 

Setkání fantazie s technologií (zingana)

Pro futuristický design moderního dřevěného povrchu s metalickým efektem jsou charakteristické pruhy v přírodních barvách s vysokým leskem, které v sobě mísí luxus a vyhraněnost stylu. Dlaždice jsou z vysoce slinutého glazovaného keramického materiálu gres porcellanato smaltato, takže kromě nevšedního vzhledu dokonale napodobujícího přírodní materiál mají i výborné technické parametry. V rozměrech 30x60 cm, 15x60 cm a 10x60 cm opět využívají formátové kombinovatelnosti, výsledný efekt dosahují spojením vyzývavé barevnosti, estetické harmonie a funkčnosti. Odstíny tabáku a exotických dřev - světle hnědá, červenohnědá, tmavě hnědá a okrová – doplňuje v duchu současných trendů v oblasti keramiky kombinační bílá a proužková mozaika 30x60 cm složená z mixu základních barev. Plocha dlaždic dobře vynikne i v sousedství metalických stříbrných nebo zlatých listel 5x60 cm. Technické parametry předurčují tuto dlažbu nejen do koupelny, kuchyně nebo obývacího pokoje, ale i na více namáhaná místa.
 

Keramika ve stylu dřeva a kamene - foto, Hyperbydleni.cz

Nevšední formáty (riverberi)

Dlaždicemi typu gres porcellanato smaltato o rozměrech 30x60, 60x60 a dokonce i 60x120 cm výrobce reflektuje na současnou poptávku designérů po maximalizaci formátů. Studené barvy obkladů se saténovým leskem a kovovým efektem těží z několika barevných výrazů: kovově světle šedé ladící s nerezem či sklem, tmavě šedé, jež může připomínat tekoucí magma, či šedé s pixelovým designem. Sympatická kombinace velkých a malých formátů může pozitivně ovlivnit celkovou jednotu prostoru, barevnou hloubku a výrazný lesk dlaždice dovede o další originální detaily obohatit mozaika, díky níž lze bez problémů zvládnout obložení technicky náročných míst, například sloupy a oblouky. Obklad oživí velkoformátové dekory (60x120 cm) s jednoduchým stylovým liniovým designem nebo výrazným a dominantním květinovým vzorem. Série dodá mimořádnou atmosféru nejen domácím interiérům, ale například i fasádě objektu.
 

Keramika ve stylu dřeva a kamene - foto, Hyperbydleni.cz

 

Dynamika bez nostalgie (Noe)

Design luxusního dřeva s dokonalými parametry keramiky, to je další zdařilý keramický pokus o realistickou kresbu dřeva, která navíc jemným kontrastem lesku a matu v povrchu imituje lakování. Série v kvalitě gres porcellanato smaltato symbolizuje příjemné prostředí domova plné hřejivého pohodlí. Rozměry 29,5x119,8 cm, 19,5x119,8 cm a 4,5x119,8cm umožňují při pokládce různorodou skladbu a nápadité vzájemné kombinace. Barevné varianty hnědá, tmavě hnědá, světle béžová, bílá a černá metalická podporují charakter materiálu. Součástí série jsou schodovou, materiál se hodí pro podlahové vytápění.

 

Keramika ve stylu dřeva a kamene - foto, Hyperbydleni.cz

Trendy kámen (SANDSTONE PLUS)


Čokoládově hnědá barva, větší rozměr 45x45, probarvené hmoty v odstínech povrchu pro technickou dokonalost i v namáhaných prostorách, kompletní kalibrace všech prvků, frézované a zaleštěné funkční doplňky: to jsou hlavní přidané hodnoty dlažby, která se velmi zdařile tváří jako přírodní kámen. Kostru série tvoří moderní formáty 30x60 cm a 45x45 cm ve standardní i lapované variantě, kontrastní použití studených a teplých odstínů nabízí i barevná škála dlaždic (bílá, šedá, antracitově černá, béžová a hnědá). Mimořádné reprezentativnosti jí dodá kombinace se skleněnou průsvitnou mozaikou s matným povrchem.
 

Keramika ve stylu dřeva a kamene - foto, Hyperbydleni.cz

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 6

Diskuze

Článek Keramika ve stylu dřeva a kamene zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »